# A B C Č D E F G H I J K L M N O P Q R Ř S Š T U V W X Y Z Ž М С

Přeskočit na navigaci

Naše Věc - Jménem Republiky - text písně

Texty písní » Naše Věc - Jménem Republiky

Naše Věc - stát se fanouškem

Jménem republiky
Hravě věnuju se zábavě ve svý hlavě, právě napad mě nápad pár lidí, co neskromně prosadili ve sněmovně zákon o tom, co v mé hlavě ráno, večer má být nakukáno: „Drogy jsou špatné,áno!“ Mámo, já to kouřím šest let, odmaturoval pět let zpět, začal zpět, udělal státnice – sice víc, než třída lákala mě vrátnice – hmm, to sem teda kles; pak už ale ESF – s ďáblem kšeft, lehkej ega heft, další přihláška ze SEVT, VUT FEKT – žádnej defekt; stojím s plamenem nadějí, že než se naději, jako magistr podpořím registr „Titul před jménem“. Jenom jeden SCIS-mistr s fenoménem; dobré, jdem, republiku objedem s tím v uvozovkách jedem žije nejeden, ale víc desítek tisíc občanů se tišíc, těšíc se na legalizaci tím víc, čím víc lidí pěstuje.Už teď tu je: outdoor velká ctnost, skleník tučnost, v lampách budoucnost pro dost lidí, co se stydí za vlastní blbost, když jim někdo sklidí pole a neschopnost, když dealera podpořej, tím bludnej kruh dotvořej – pookřej, ale neohřej si příliš svou polívčičku, hošíčku; jinak za chviličku půjdeš za katr nebo pro nějakou slovní hříčku, jíž okořeníš svou písničku – zmíníš zelenou travičku a bez bravury fůry narazíš na cenzury právní kličku.
Zákon nám utahuje smyčku, přesto máme radost z nových klíčků, jako dítě z míčků. Vzákoníčku někdo udělal chybičku: 188 Aáá očísloval, sfoukl svíčku; nýčko klepu víc hřebíčků na hlavičku, sedím s majkem na koníčku, pod víčkem mám paličku, čtu ve výčtu věcí v mým deníčku: pomaličku se nám svoboda slova hroutí, souvislosti kroutí, a to mě rmoutí, politici jsou ti, co naslibujou ti život jak na pouti, přitom názor odejmou ti – a proto se bouříme, trávu kouříme, víme, že po pravým právu toužíme nesloužíme právu v prapodivným hávu a tak zakládáme vlastní názorovou konklávu; já unesu velkou dávku stresu, tenhle text však nesnese noblesu v systémovým presu naštěstí ještě pořád vím, kde su, přednes neponesem k lesu, ale na správnou adresu, vesměs v úděsu jsem z toho, že su na hraně trestního útesu, z přínosu parlamentních výnosů už se třesu špek odpálen, pálky dál budou zrát a já se Scissalem dál budem psát srát na to, co chce stát – neberte nám pera my dva budeme se prát i za básně od Baudelaira.
Tahle éra není efeméra skéra – která sféra bera amatéra za toye kterak toy je spokojen – měřák ještě není sestrojen, přesto pestro je a naše nestroje-né proslovy nejsou gesto jen.
Tahle éra není efeméra skéra – která sféra bera amatéra za toye kterak toy je spokojen – měřák ještě není sestrojen, přesto pestro je a naše nestroje-né proslovy nejsou gesto jen.
Přestrojen za pobudu dál kouřit to budu – provokuju úřední obludu, aby tomu bludu na prdel dala – ostudu ututlala zelí ze sudu vyndala – nedupala.
Už i toho mála se vzdala má mysl nestálá, když vláda si nesmysl za svůj pojala začala soudit tvý odhodlání „Koudit“ nyní zakázání rýmování? Začínám bloudit… Loudit požehnání, po němž toužím, přeci za velkou louží se kouří na předpis a co ty Holanďani – coffee shopy, a Švýcarsko, coby ráj svý doby na jedný lodi jenže u nás flojdi ti klidně na krk hodí výrobu drogy návykové, která škodí a plodí ZLO; v zákoně není zohledněno že luhů doménou je bylina, co má jméno, jež nesmí být vysloveno, veřejně vytištěno; a já u huby s pěnou připomínám, co je zapomněno: že nesmí být vymýceno plané seno Matkou Přírodou sázeno, že áno!
Nejednou nám bylo vylíčeno, co je zákonem vytyčeno – spíš zpíčeně políčeno, poničeno; že nové projdou změnou, už nečekáme dávno dva MC‘s projdou stěnou, nechcem jen rukou mávnout za věc správnou rapujem v prapodivné kauze proti vladě Špidly, Zemana, Severy nebo Klause, Donalda Mickey Mouse, v komerční pauze scheise - jako lidi, co daj ze sebe max za taxu tax vyserou třeba tampax, ale ty jak´s to Vašku mohl dopustit jářku takovej shit propustit vpustit shora cenzora, co může hustit do umělců, co je možno pustit do veřejnosti…
Od předsudků se oprostit dosti umocnit vědomosti. Co s tím? Prezident se odepsal tím, že podepsal, proti
čemu bojoval, bojkotoval. Zbyly jen kosti a tento vál.
Co na to tento vál? Ten na to tentoval…

Přidal: Ondra dne 23. 07. 2004 v 11:59.
Počet zobrazení: 1468 (0).

» Zobrazit všechny texty od Naše Věc

» Zobrazit všechny texty od Ondra

Videoklip

Naše Věc - nejžádanější texty

Jménem Republiky
Naše Věc (1468x)
Korály
Naše Věc (823x)
Pro Nedrsňáky
Naše Věc (726x)
Posunutý Hodnoty
Naše Věc (719x)
Bez Nadsázky
Naše Věc (376x)

Nejžádanější texty uživatele Ondra

Kanikuly
Code Red (65813x)
I'm Not Missing You
Stacie Orrico (63378x)
Ticho
Ewa Farna (50801x)
Love To Be Loved By You
Marc Terenzi (47799x)
If That's OK With You
Shayne Ward (45443x)
Big Girls Don't Cry
Fergie (44143x)
Hříšná těla, křídla motýlí
Aneta Langerová (39941x)
So Sick
Ne-Yo (37670x)
Angels
Morandi (37400x)
Vítr (i Need A Hero)
Lucie Vondráčková (36734x)

POKECÁME?

Lituji, ale pokec na Ujdeto funguje pouze se zapnutým javascriptem.

Hlavní navigace

84 návštěvníků online, 28x BAN - © 2001-2024 Wulbo s.r.o. - info@ujdeto.cz (čeština | deutsch | english) [zpětné odkazy] | [tvorba www]